جستجو
Close this search box.

طراحی کلینیک دامپزشکی در الهیه

فهرست مطالب

طراحی-کلینیک-دامپزشکی-در-الهیه

در این مقاله سعی داریم به صورت تخصصی در مورد طراحی کلینیک دامپزشکی در الهیه بپردازیم.

در ابتدا باید مشخص کنیم که این کلینیک دامپزشکی چه خدماتی را ارائه می دهد تا طبق نوع فعالیت و خدماتی که ارائه می دهند فضا را  طراحی و دیزاین کنیم.

همانطور که می دانید امروزه بسیاری از افراد جامعه حیوانات خانگی دارند به همین دلیل طراحی کلینیک دامپزشکی در الهیه از اهمیت بالایی دارد.

از این جهت اهمیت دارد که کلینیک دامپزشکی علاوه بر اینکه باید پرسنل و پزشک های خوبی داشته باشد باید فضایی داشته باشد که مراجعه کنندگان حس آرامش و نشاط و امنیت داشته باشند.

 

طراحی-کلینیک-دامپزشکی-در-الهیه

طراحی کلینیک دامپزشکی در الهیه

تیم طراحی گروه مهندسی آتیس سازه چند مدل چیدمان را برای طراحی کلینیک دامپزشکی در الهیه ارائه می دهد که شامل مجموعه ای از رنگ و کف سازی و متریال  است.

توجه داشته باشید یکی از مهم ترین بخش های طراحی کلینیک دامپزشکی در الهیه در نظر گرفتن نیاز های های انسانی و همچنین حیوانات خانگی می باشد چرا که کلینیک دامپزشکی نیز مانند فضاهاتی درمانی نیاز به ملاحضات خاصی دارد و البته کلینیک دامپزشکی علاوه بر رفع نیاز های انسانی باید فضایی باشد که حیوانات خانگی در آن احساس آرامش کنند.

به طور کلی همانطوری که انسان ها در زمان بیماری احتیاج به کلینیک درمانی و یا بیمارستان دارند حیوانات نیز به این مراکز درمانی نیار دارند و بسیار ضروری هم است.

کلینیک دامپزشکی نیز باید بسیار مجهز مانند : بخش جراحی، بخش پذیرش، سالن انتظار، سالن آرایشگاه، بخش سونوگرافی، آندوسکوپی، آزمایشگاه و غیره باشد.

به همین دلیل طراحی کلینیک دامپزشکی در الهیه باید بسیار اصولی و با در نظر کرفتن تمامی فضا ها انجام شود تا کلینیک دامپزشکی بسیار اصولی و کامل اجرا شود.

یکی دیگر بخش هایی که بسیار اهمیت دارد مشخص کردن فضای کلینیک می باشد که باید بتوانیم از حداقل فضا استفاده لازم را ببریم بنابراین باید مشخص کنیم تا فضای ما گنجایش چند اتاق دارد و این فضا پاسخگوی عملکرد های مختلف کلینیک می باشد.

طراحی-کلینیک-دامپزشکی-در-الهیه

 

از دیگر بخش های مهم در طراحی داخلی کلینیک دامپزشکی فضا برای نگه داشتن تجهیزات و منابع می باشد.

توجه داشته باشید که یکی از فضاهایی که بسیار اهمیت دارد و باید نکات ایمنی آن بسیار رعایت شود فضا برای نگهداری دارو و همچنین رادیو گرافی می باشد و باید به موضوع فرار حیوانات نیز فکر کنیم تا با طراحی و همچنین اجرای دکوراسیون مانع از فرار حیوانات شویم.

طراحی کلینیک دامپزشکی در تهران

در ابتدا برای طراحی دامپزشکی در تهران فضا باید بازدید شود  تا تعداد اتاق و بخش ها و بخش های دیگر کلینیک مشخص شود.

در قدم بعدی طراحان گروه مهندسی آتیس سازه طرح و مدل های مورد نظر را تحویل کارفرمای محترم داده تا یکی از آن ها را تایید نمایید.

توجه داشته باشید که طراحان گروه مهندسی آتیس سازه باید فضای کافی را در هر بخش طبق استاندارد در نظر بگیرد.

به طور مثال در کلینیک باید فضای نگهداری تجهیزات در نظر گرفته شود.

طراحی-کلینیک-دامپزشکی-در-الهیه

شرایط محیطی

توجه داشته باشید که کلینیک دامپزشکی نیز مانند مراکز درمانی مانند بیمارستان و کلینیک های دیگر باید تمام فضاهای بالینی موجود در کلینیک از جمله اتاق عمل و اتاق ریکاوری و درمان باید دارای دمای بالایی باشند.

سیستم تهویه یکی دیگر از بخش های مهم در این فضا می باشد.

چرا که باز کردن پنجره در این فضا بسیار خطرناک می باشد و ممکن است حیوانات خانگی از آن فرار کنند.

طراحی داخلی کلینیک دامپزشکی در الهیه

توجه داشته باشید که تمامی برنامه طراحی و دکوراسیون کلینیک دامپزشکی در تهران باید عملکرد مناسبی داشته باشید.

عواملی مانند نورپردازی، محل قرار گیری درست پریز هاو ابعاد استالدرهای فضا جزو بخش های بسیار مهم است.

یکی دیگر از بخش های مهم این است که به دلیل وجود فضا ی معاینه و نگهداری حیوانات فضای جراحی نباید در طبقات بالا قرار داده شود چرا که حیوانات خانگی پس از عمل نباید مجبور به راه رفتن شوند.

طراحی-کلینیک-دامپزشکی-در-الهیه

حرف آخر

گروه مهندسی آتیس سازه با داشتن معماران و طراحان با تجربه و متخصص آماده خدمات رسانی می باشد.

برای ارتباط با کارشناسان و مشاوران گروه مهندسی آتیس سازه با شماره تماس های ذیل تماس بگیرید.

021-22019546

021-22875936