ساخت ویلا در ملارد

09129725874
ساخت ویلا در ملارد

همانطور که می دانید امروزه بسیاری از افراد به زندگی در شهر خود وابسته هستند و عادت کرده اند که در فضا های شلوغ و پر جمعیت زندگی کنند  اما بسیاری از افرا د نیز ترجیح می دهند که در محیط های آرام و طبیعی و به دور از هیاهوی شهر زندگی کنند.

ساخت ویلا در ملارد نیز به همین دلیل اهمیت دارد که امروزه بسیاری از افراد این منطقه را به عنوان تفریحگاه و استراحت خود در نظر انتخاب می کنند.

همانطور که میدانید ساخت ویلا در ملارد می تواند جدابیت بسیار بالایی داشته باشد چرا که شهر سرخرود جزو مناطق خوش آب و هوای تهران شناخته می شود.

توجه داشته باشید که ساخت ویلا در ملارد همانند ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری دارای فاکتورها و پارامتر های مختلف می باشد.

ساخت ویلا در ملارد

امروزه برای اینکه بتوانیم از آلودگی و شلوغی های شهر دور باشیم تصمیم میگیریم که تعطیلات و وقت های فراغت خود را در بیرون از شهر سپری کنیم.

ساخت ویلا در ملارد نیز به همین دلیل طراحی و اجرا می شود.

منطقه شمشک یکی از مناطقث بسیار پرطرفدار است و به دلیل نزدیکی به پیست اسکی از محبوبیت بالایی برخوردار است.

ملارد به این دلیل بسیار طرفدار دارد که این منطقه در نزدیکی شهر تهران قرار دارد.

اولین هدف از طراحی و ساخت ویلا استفاده حداکثری از فضا و بهرمندی از منظره و طبیعت آن است و محیطی ارام و دلنشین برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت فراهم کرد.

اولین اقدام ارزیابی کامل و دقیق زمین است و محل ساخت ویلا.

شرکت آتیس سازه برای مشاوره و پیشنهاد برای شما آماده است.

باید قبل از ساخت ویلا طراحی ویلا با توجه به سلیقه کارفرما مشخص و نسبت به آن انجام داد.

در ادامه در مورد تمامی مراحل ساخت ویلا در ملارد خواهیم پرداخت.

  • نقشه برداری و برآورد هزینه
  • گودبرداری زمین
  • اسکلت بندی و بتن ریزی
  • دیوار کشی ویلا
  • اجرای سقف ویلا
  • نصب چهارچوب و فریم ها، لوله کشی و سیک کشی ویلا
  • عایق کاری کف ویلا و دیوارها
  • گچ کاری و کف سازی
  • اجرای نمای ویلا

مراحل ساخت ویلا در ملارد

بعد از تایید نقشه های معماری و سازه توسط مهندس و اخذ مجوز های لازم از مراجع ذیصلاح برای موافقت با ساخت ویلا در آبسرد باید با نقطه گذاری طبق نقشه انجام شود تا حد و مرز  مشخص شود.

بعد از نقظه گذاری با گچ نقاط نشانه گذاری شده را گچ ریزی می کنیم.

در ادامه مراحل ساخت ویلا در ملارد را توضیح خواهیم داد.

خاکبرداری

در این مرحله باید از نوع خاک مطلع باشیم و با نظر ناظر  با بیل مکانیکی عملیات خاکبرداری انجام می شود.

تسطیح خاک

۱۰ الی ۲۵ سانت از زمین که توسط لودر یا بیل مکانیکی خاکبرداری شده به صورت دستی انجام می شود دلیل اینکار نیز سست شدن دانه های خاک و جدا شدن آنها از یکدیگر توسط شانه های بیل مکانیکی و یا لودر است.

بتن مگر

۵ الی ۱۰ سانت از کف زمین را بتن مگر با عیار ۱۵۰ توسط قالب فلزی و یا چوبی در محل های فوندانسیون واجرا می شود و اگر پی ساختمان رادیه زنرال اجرا شود تمام محل آرماتور بندی را بتن ریزی می کنیم.

ساخت ویلا در ملارد

قالب گذاری

قالب بندی به چند صورت جوبی و فلزی و فایبرگلاس اجرا می شود.

اگر قالب بندی به صورت چوبی و فلزی و یا با لایه های فایبرگلاس انجام شود ابتدا باید آرماتور بندی انجام شود.

رامکا

پس از بتن ریزی فونداسیون سازه اگر بتنی است باید ۴ عدد میلگرد عرضی به اندازه ستون به اسم رامکا بسته شود.

قالب گذاری ستون ها

قالب ستون ها نیز به دو صورت فلزی وچوبی است و طبق محل مشخص شده بتن ریزی انجام می شودبرای جلوگیری از جدا شدن دانه ها موقع بتن ریزی ارتفاع بتن ریزی 1 متر بیشتر نشود و ئس از ویبره زدن و ضربه با چکش در گوشه های بتن ریزی تا انتهای کار ئیش می روند.

پس از گذشت 48 ساعت از زمان بتن ریزی آخرین ستون شروع به بازکردن قالب ستون ها می کنیم و توجه داشته باشید که قبل و بعد از بتن ریزی با روغن سوخته با دستمال چرب شود و قالب ها بعد از بتن ریزی سطح صافی پیدا کند.

ساخت ویلا در ملارد

شمع گذاری و میلگرد گذاری

شمع به دو صورت فلزی و چوبی در زیر پودر های بتنی کارگذاری می شود.

قالب گذاری سقف ها نیز انجام می شود.

تیرچه گذاری و یونولیت

پس از کارگذاری آویز ها طبق نقشه شروع به تیرچه گذاری می شود و فاصله آکس تا آکس تیرچه معمولا باید ۴۸ سانتی متر باشد و در عین کارگذاری کارگذاری تیرچه شروع به کارگذاری یونولیت می کنیم.

قالب گذاری دور سقف

پس از کار گذاری تیرچه و ینولیت قالب های دور سقف را باسیم مفتول بسته می شود  و سیم های حرارتی روی سقف با میلگرد ۶ یا ۸ طبق دستور مهندس بسته می شود  و این کار توسط آرماتور بند به فاصله ۳۰ سانتی متری با سیم مفتول ۱۰۵ تا ۲ بسته می شود.

دیوار چینی

پس از اجرای سقف شروع به کرسی چینی سیمان استر دور آن و یک لایه عایق رطوبتی بر روی آن می کنیم و توسط بلوک و یا آجر و یا سفال دیوار اطراف ساختمان و داخل آن را می سازیم.

نازک کاری

پس از انجام دیوار چینی شروع به گچ کاری می کنیم و پتس از اتمام گچکاری لوله کشی آب و گاز و تاسیسات داخل دیوار ها انجام می شود و پس از آن سرامیک و کاشی کاری سرویس بهداشتی و حمام و آشپزخانه انجام می شود.

پس از تکمیل گچکاری و نصب فلکه داخل حمام و دستشویی کلید و پریز ها گذاشته می شود و در نهایت رنگ آمیزی واحد انجام می شود و نمای ساختمان نیز طبق طراحی انجام شده و تایید نهایی کارفرما انجام می شود.

حرف آخر

گروه مهندسی آتیس سازه با داشتن تیم متخصص و حرفه ای در ساخت ویلا در آبسرد آماده خدمات رسانی به شما عزیزان است.

09129725874

021-22019546