جستجو
Close this search box.

ساخت ویلا در آبسرد

فهرست مطالب

ساخت-ویلا-در-آبسرد

امروزه برای اینکه بتوانیم از آلودگی و شلوغی های شهر دور باشیم تصمیم میگیریم که تعطیلات و وقت های فراغت خود را در بیرون از شهر سپری کنیم.

ساخت ویلا در آبسرد نیز به همین دلیل طراحی و اجرا می شود.

ساخت ویلا در آبسرد به این دلیل اهمیت دارد که آبسرد جزو مناطق خوش آب و هوا شناخته می شود که در نزدیکی شهر دماوند قرار دارد.

آبسرد به این دلیل بسیار طرفدار دارد که این منطقه در نزدیکی شهر تهران قرار دارد.

اولین هدف از طراحی و ساخت ویلا استفاده حداکثری از فضا و بهرمندی از منظر و طبیعا ان است و محیطی ارام و دلنشین برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت فراهم کرد.

اولین اقدام ارزیابی کامل و دقیق زمین است و محل ساخت ویلا.

شرکت آتیس سازه برای مشاوره و پیشنهاد برای شما آماده است.

باید قبل از ساخت ویلا طراحی ویلا با توجه به سلیقه کارفرما مشخص و نسبت به آن انجام داد.

ساخت-ویلا-در-آبسرد_

ساخت ویلا در آبسرد

با تایید شدن نهایی نقشه و طراحی ویلا عملیات ساخت ویلا در آبسرد آغاز می شود.

باید با برنامه ریزی دقیق و زمانبندی منطم انجام شود.

نکته مهم در مراحل اجرایی ساخت ویلا تهیه متریال مورد نیاز و با کیفیت است و بسیار مهم است و در کیفیت ساخت ویلا تاثیر می گذارد.

گودبرداری مهم ترین بخش ساخت یک ویلا و هر ساختمانی است.

این مرحله از طراحی و ساخت ویلا در آبسرد برای ایجاد پایه های مناسب برای احداث بنا و ایمن بودن است و به ایت شکل یک فوندانسیون عالی برای ساخت ویلا شکل میگیرد.

قدم بعدی بهد از گودبرداری بتن ریزی پی ساختمان است که جایگاه استقرار اسکلت ویلا محسوب می شود و اجرای آن به استحکام سازه و افزایش طول عمر و مقاومت آن انجام می شود.

معمولا با توجه به تعدادطبقات مورد نظر بتن ریزی و فوندانسیون تغییر می کند.

پس از بتن ریزی اسکلت بندی با انتخاب نوع سازه و استفاده از متریال مورد نظر ایجاد می شود.

دیوار کشی مرحله بعدی پس از استقرار اسکبت بندی ساختمان ویلا است که بر اسا نقشه انجام می شود.

در مرحله طراحی و ساخت ویلا در آبسرد لازم به توجه به ورودی و خروجی سیستم های مختلف و محل قرار گیری تاسیسات بسیار مهم است.

پس از اجرای دیوار اجرای سقف طبق نقشه و نظر مهندس معمار آغاز می شود و طراحی و اجرای سقف در شکلهای مختلف قابل انجام است اما سقف های ویلا برای قرار گرفتن در مناطق خوش آب و هوا و با بارش های زیاد شیبدار طراحی و اجرا می شود.

مراحل ساخت ویلا در آبسرد

بعد از تایید نقشه های معماری و سازه توسط مهندس و اخذ مجوز های لازم از مراجع ذیصلاح برای موافقت با ساخت ویلا در آبسرد باید با نقطه گذاری طبق نقشه انجام شود تا حد و مرز  مشخص شود.

بعد از نقظه گذاری با گچ نقاط نشانه گذاری شده را گچ ریزی می کنیم.

در ادامه مراحل ساخت ویلا در آبسرد را توضیح خواهیم داد.

ساخت-ویلا-در-آبسرد_

خاکبرداری

در این مرحله باید از نوع خاک مطلع باشیم و با نظر ناظر  با بیل مکانیکی عملیات خاکبرداری انجام می شود.

تسطیح خاک

۱۰ الی ۲۵ سانت از زمین که توسط لودر یا بیل مکانیکی خاکبرداری شده به صورت دستی انجام می شود دلیل اینکار نیز سست شدن دانه های خاک و جدا شدن آنها از یکدیگر توسط شانه های بیل مکانیکی و یا لودر است.

بتن مگر

۵ الی ۱۰ سانت از کف زمین را بتن مگر با عیار ۱۵۰ توسط قالب فلزی و یا چوبی در محل های فوندانسیون واجرا می شود و اگر پی ساختمان رادیه زنرال اجرا شود تمام محل آرماتور بندی را بتن ریزی می کنیم.

قالب گذاری

قالب بندی به چند صورت جوبی و فلزی و فایبرگلاس اجرا می شود.

اگر قالب بندی به صورت چوبی و فلزی و یا با لایه های فایبرگلاس انجام شود ابتدا باید آرماتور بندی انجام شود.

رامکا

پس از بتن ریزی فونداسیون سازه اگر بتنی است باید ۴ عدد میلگرد عرضی به اندازه ستون به اسم رامکا بسته شود.

قالب گذاری ستون ها

قالب ستون ها نیز به دو صورت فلزی وچوبی است و طبق محل مشخص شده بتن ریزی انجام می شودبرای جلوگیری از جدا شدن دانه ها موقع بتن ریزی ارتفاع بتن ریزی 1 متر بیشتر نشود و ئس از ویبره زدن و ضربه با چکش در گوشه های بتن ریزی تا انتهای کار ئیش می روند.

پس از گذشت 48 ساعت از زمان بتن ریزی آخرین ستون شروع به بازکردن قالب ستون ها می کنیم و توجه داشته باشید که قبل و بعد از بتن ریزی با روغن سوخته با دستمال چرب شود و قالب ها بعد از بتن ریزی سطح صافی پیدا کند.

ساخت ویلا در آبسرد

شمع گذاری و میلگرد گذاری

شمع به دو صورت فلزی و چوبی در زیر پودر های بتنی کارگذاری می شود.

قالب گذاری سقف ها نیز انجام می شود.

تیرچه گذاری و یونولیت

پس از کارگذاری آویز ها طبق نقشه شروع به تیرچه گذاری می شود و فاصله آکس تا آکس تیرچه معمولا باید ۴۸ سانتی متر باشد و در عین کارگذاری کارگذاری تیرچه شروع به کارگذاری یونولیت می کنیم.

قالب گذاری دور سقف

پس از کار گذاری تیرچه و ینولیت قالب های دور سقف را باسیم مفتول بسته می شود  و سیم های حرارتی روی سقف با میلگرد ۶ یا ۸ طبق دستور مهندس بسته می شود  و این کار توسط آرماتور بند به فاصله ۳۰ سانتی متری با سیم مفتول ۱۰۵ تا ۲ بسته می شود.

دیوار چینی

پس از اجرای سقف شروع به کرسی چینی سیمان استر دور آن و یک لایه عایق رطوبتی بر روی آن می کنیم و توسط بلوک و یا آجر و یا سفال دیوار اطراف ساختمان و داخل آن را می سازیم.

نازک کاری

پس از انجام دیوار چینی شروع به گچ کاری می کنیم و پتس از اتمام گچکاری لوله کشی آب و گاز و تاسیسات داخل دیوار ها انجام می شود و پس از آن سرامیک و کاشی کاری سرویس بهداشتی و حمام و آشپزخانه انجام می شود.

پس از تکمیل گچکاری و نصب فلکه داخل حمام و دستشویی کلید و پریز ها گذاشته می شود و در نهایت رنگ آمیزی واحد انجام می شود و نمای ساختمان نیز طبق طراحی انجام شده و تایید نهایی کارفرما انجام می شود.

حرف آخر

گروه مهندسی آتیس سازه با داشتن تیم متخصص و حرفه ای در ساخت ویلا در آبسرد آماده خدمات رسانی به شما عزیزان است.

09129725874

021-22019546