ساخت استخر در دماوند

09129725874
ساخت استخر در دماوند

اول از همه باید توجه کنیم که فضای اطراف استخر مناسب برای رفت و آمد و فضا برای گذاشتن تخت برای استراحت وجود داشته باشد و در کنار استخر نباید درخت با ریشه بلند وجود داشته باشد

چون ریشه درخت باعث آسیب به تجهیزات استخر می شود و نیز وجود درخت باعث ریزش برگ های آن و در نتیجه آلودگی آب استخر می شود. یکی از مهمترین قسمت های ساخت استخر در

دماوند بخش طراحی است که باید مشخص شود که طراحی استخر به چه شکلی ساخته خوهد شد مستطیل یا مربه و یا بیضی و غیره و باید ابعاد استخر نیز مشخص شود و بعد از مشخص کردن

ابعاد عمق استخر نیز باید مشخص شود و همچنین اطراف استخر را به چه فضایی اختصاص دهیم. همه ی این موارد توسط شرکت آتیس سازه شبیه سازی شود.

ساخت ویلا در دماوند

 

ساخت استخر در دماوند

 

ساخت استخر در دماوند

پس از توافق کامل پیمانکار و کارفرما اولین اقدامی که انجام می شود بعد از مشخص شدن مکان اجرای استخر گودبرداری انجام می‌شود و پیمانکار کودبرداری را با بیل مکانیکی و یا اودر انجام می دهد

و توجه داشته باشید که گودبرداری باید اصولی و تخصصی انجام شود چرا که از مهم‌ترین بخش های ساخت استخر در دماوند می باشد. و در نظر داشته باشید که هر چقدر عمق بیشتر شود دیواره

های استخر نیز باید تقویت شود با استفاده از بیل مکانیکی و یا سایر ماشین آلات برای گودبرداری آغاز می شود و گودبرداری استخر یکی از مهمترین بخش های مهم ساخت استخر است پس از

انجام گودبرداری قدم بعدی تسطیح خاک است و زیر سازی و کف استخر خواهد بود تسطیح خاک و زیر سازی با پوشاندن سطح زیرین با یک لایه ضخیم از ماسه بادی است و پس از آن کاملا صاف و

فشرده می شود آرماتور بندی استخر مرحله بعد از گودبرداری در ساخت استخر بتنی است و در این بخش کف و دیواره ها ی محل گودبرداری شده با شبکه مش آرماتوربندی می شود و مهمترین

بخش در آراماتوربندی صاف و مسطح و همسو بودن یکدیگر است.

امروزه بیشتر از قبل استخر اهمیت پیدا کرده است و مخصوصا در فصل های بهار و تابستان در مناطق ییلاقی مانند دماوند و کردان و لواسان  استخر می تواند یکی از تفریحات لذت بخش باشد.

ساخت استخر در دماوند به این دلیل بسیار طرفدار دارد که جزو شهر هایی است که فاصله کمی تا تهران دارد و با فاصله تقریبا ۷۵ کیلومتری  و تقریبا یک ساعته به شهر دماوند رسید.

توجه داشته باشید که ساخت استخر کار اصولی و تخصصی است و گروه مهندسی آتیس سازه با داشتن تیم قوی و متخصص اجرا می‌کند.

اواین اقدام در ساخت استخر در دماوند جهنمایی استخر می باشد که باید بهترین مکان را برای ساخت آن انتخاب کنیم این مکان باید به دور از درخت باشد که بتوانیم از نور خورشید برای گرم شدن آب استفاده کنیم و علت دور شدن علاوه بر استفاده نور خورشید باعث می شود که برگ های آن داخل آب نریزد که باعث کثیف شدن آب استخر می شود.

استخر ها در ابعاد ۳ در ۶/۱ و ۴/۶ در ۹/۱ و یا ۶/۱ در ۱۲ می باشد و عمق آن نیز معمولا از ۱/۲ تا ۴ متر می باشد.

توجه داشته باشید که هر چقدر عمق استخر بیشتر باشد باید دیواره های استخر تقویت شود.

توجه داشته باشید که اگر طراحی استخر پیچیده تر و خاص تر باشد هزینه آن نیز افرایش پیدا می‌کند.

ساخت استخر در دماوند

تخریب

پس از توافق کامل پیمانکار و کارفرما اولین اقدامی که انجام می شود بعد از مشخص شدن مکان اجرای استخر گودبرداری انجام می‌شود و پیمانکار کودبرداری را با بیل مکانیکی و یا اودر انجام می دهد و توجه داشته باشید که گودبرداری باید اصولی و تخصصی انجام شود چرا که از مهم‌ترین بخش های ساخت استخر در دماوند می باشد.

تسطیح خاک

پس از اینکه مرحله گودبرداری انجام شد به مرحله اجرای تسطیح خاک میرسیم که باید زیر سازی و تسطیح خاک انجام شود که توسط یک لایه ماسه بادی انجام می‌شود که پس از اجرای آن روی آن کاملا صاف و فشرده می شود.

قابل ذکر است که در استخر های فایبرگلاس استخر را پس از این مرحله در مکان گودبرداری سده نصب می‌کنند در صورتی که در استخر های بتنی پس از آرماتون بندی ، قالب بندی ، سیم کشی و لوله کشی و بتن ریزی انجام می شود.

ساخت استخر در دماوند

آرماتوربندی استخر

در مرحله آرماتوربندی ساخت استخر در دماوند کف و دیواره های استخر با کش آرماتوربندی می شود و این کار برای ایجاد استحکام و شکل انجام می شود.

مهمترین بخش این می باشد که دیوار های استخر صاف و همسو و هماهنگ باشد .

پس از اجرای مراحل آرماتور بندی با صفحات چوبی و یا فلزی قالب بندی انجام می‌شود .

ساخت استخر در دماوند

لوله کشی

در این مرحله کلیه شبکه لوله کشی نصب می شود و گروه مهندسی آتیس سازه با داشتن تیم متخصص لوله کشی  سیستم تصفیه آب و گردش آب را نیز انجام می دهد.

توجه داشته باشید که لوله کشی در ساخت استخر یکی از مهم‌ترین بخش های ساخت استخر در دماوند است چرا که اگر اصولی اجرا نشود خسارات زیادی خواهد زد.

سیم کشی استخر

سیم کشی نیز از مهم ترین بخش های ساخت استخر می باشد که این مرحله قبل از قبل از بتن ریزی می باشد و تیم آتیس سازه با داشتن اکیپ متخصص برقکاری به صورت تخصصی اینکار را انجام می‌دهد و به دلیل اینکه سیم کشی تصفیه و ورود آب و روشنایی زیر آب کار خواهد شد باید به صورت اصولی انجام شود.

بتن ریزی و آب بندی استخر

در این مرحله در قسمت دیواره ها و کف بتن در صورتی که هنوز حالت نرمی دارد ریخته می شود .

بتن ریزی در استخر های بتنی به دو روش قالب گیری و شات کریت یا بتن پاشی صورت میگیرد

برای مشاوره و اجرای استخر روی تماس با ما کلیک کنید

حرف آخر

گروه مهندسی آتیس سازه با داشتن تیم متخصص و حرفه ای آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد .

برای مشاوره میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید

021-88246730

021-88246731

021-88246732

021-88246733

دماوند

دماوند جزو شهر های استان تهران است که در شهرستان دماوند قرار دارد و دماوند  جزو زیبا ارین منطقه های استان تهران است.

ساخت استخر در دماوند به دلیل اینکه این منطقه ییلاقی و بسیار زیبا است بسیار طرفدار دارد.

شهرداری دماوند در سال ۱۳۱۲ تاسیس شده است.

دریاچه تار در دماوند یکی از زیباترین دریاچه آب شیرین در ایران می باشد.

ساخت استخر در دماوند به دلیل اینکه دماوند به تهران نزدیک است بسیار طرفدار دارد.

همانطور که میدانید اسم شهر دماوند هم نام کوه بلند ایران دماوند است و قابل ذکر است که اسم دماوند به نتم کوه به معنی ظرف آتش و یا آتش کده می باشد و در اسم شهر نام دماوند به معنی دنباله کوه می باشد.

منطقه دشت مشا و ولیران از جاهای دیدنی در دماوند می باشد .

ارتفاع دماوند ۱۹۶۰ متر از سطح دریا می باشد .

قابل ذکر است که اسم شهر دماوند و کوه دماوند یکی است اما معنی متفاوتی دارند که دماوند به عنوان کوه معنی ظرف آتش یا دارنده آتش را می دهد.