دکوراسیون ناهارخوری را باید طوری طراحی نمایید که تمام اعضای خانواده جهت میل کردن غذا در وعده هی مختلف بتوانند به راحت دور هم بنشینند در محیطی که نورپردازی به اندازه ی کافی دارد و چیدمان آن به شکل زیبایی انجام شده است. 

جهت دریافت مشاوره از کارشناسان ما و راهنمایی بیشتر کافی است با گروه طراحان آتیس سازه در ارتباط باشید.

گروه طراحی آتیس سازه همیشه بهترین و خلاقانه ترین ایده ها را برای شما دارد. کافیست با ما همراه شوید.

دکوراسیون ناهارخوری

طراحی دکوراسیون ناهارخوری

در دکوراسیون داخلی آپارتمان های امروزی عموما دو یا سه فضا به فراخور متراژ آپارتمان تعریف می شود. برای آپارتمان های با متراژ پایین دو فضای نشیمن و ناهارخوری و برای آپارتمان های با فضا و متراژ بیشتر سه فضا که شامل پذیرایی، نشیمن و ناهارخوری می شود.

فضاها توسط فرش ها تفکیک می شوند و اندازه فرشها نیز متناسب با ابعاد سالن و سایز لوازم چوبی نظیر مبلمان و میز ناهارخوری در نظر گرفته می شود. در طراحی دکوراسیون ناهارخوری باید چند نکته را مورد توجه قرار داد که در اینجا به آن می پردازیم:

نکات مهم در طراحی دکوراسیون ناهارخوری

  • در طراحی دکوراسیون ناهارخوری باید به انتخاب مناسب میز و صندلی ها و بوفه متناسب با سبک پذیرایی و نشیمن توجه کرد. این تناسب شامل مدل و رنگ میز و صندلی ها می شود.
  • برای تامین روشنایی بخش ناهارخوری باید نسبت به تهیه لوستری کشیده برای میزهای مستطیل شکل و لوستر دایره ای یا بیضی شکل برای میزهای گرد اقدام کرد.
  • استفاده از آینه بزرگ در بالای بوفه به شدت توصیه می شود چرا که از نظر فنگشویی نیز انرژی زیادی را وارد محیط خانه می کند. در صورت عدم تمایل به طراحی آینه روی کنسول می توان از تابلو و ساعت برای دیزاین این قسمت استفاده کرد.
  • بوفه علاوه بر جنبه زیبایی که به فضای ناهارخوری می دهد برای گذاشتن ظروف پذیرایی بسیار پرکاربرد است. پس حتما در طراحی دکوراسیون ناهارخوری وجود آن لازم و ضروری است.
  • میز و صندلی ها باید دقیقا روی فرش و در مرکز آن قرار داده شوند و ابعاد فرش نباید از میز و صندلی کوچکتر باشد.
  • برای روی میز ناهارخوری می توان از رانر متناسب با دیگر اکسسوری های فضای پذیرایی استفاده کرد و با یک گلدان زیبا یا شمعدان روی میز را آراست.
  • طراحی فضای ناهارخوری باید حتی الامکان نزدیکترین مکان به آشپزخانه باشد تا در هنگام پذیرایی از میهمانان ، میزبان ناچار به رفت و آمد طولانی در خانه نباشد.
طراحی دکوراسیون ناهارخوری نکات مهم طراحی

طراحی دکوراسیون ناهارخوری با سبک مدرن و مینیمال

در سبک های مدرن و مینیمال طراحی با سادگی و کاربردی بودن همراه است. در این سبک میز و صندلی ها با کمترین تزئینات و تراشکاری دیده می شوند. بوفه و لوستر نیز متناسب با سادگی میز و صندلی انتخاب می شود. ابدا لوسترهای شلوغ و پر از کریستال برای این سبک توصیه نمی شود. بوفه یا کنسول در فضای ناهارخوری نیز باید از سادگی میز و صندلی تبعیت کند و در طرح و رنگ با آن هماهنگی داشته باشد.

طراحی دکوراسیون ناهارخوری با سبک کلاسیک

در سبک های کلاسیک تاکید بر اشرافی گری و جزئیات است. در این سبک میز و صندلی های ناهارخوری دارای تراشکاری های ظریف و زیبا هستند و پارچه صندلی ها اغلب از ساتن، مخمل و ژاکارد است. کنسول یا بوفه نیز متناسب با میز و صندلی ها دارای تراشکاریهای ظریف و زیادی است که خودنمایی می کند.

لوستر ناهارخوری به سبک کلاسیک هم مملو از شلوغی و تجملات کریستالهای آویزی است. این سبک مخصوص افرادی است که از شلوغی فضا اذیت نمی شوند و حس اشرافی گری را می پسندند.

طراحی دکوراسیون ناهارخوری به سبک کلاسیک

گروه مهندسی آتیس سازه

از بازدید تا طراحی و اجرا در مجموعه آتیس سازه مدت زمان کوتاهی را شامل می شود چرا که سرعت، دقت و کیفیت کار در این مجموعه حرف اول را می زند. شما می توانید طراحی دکوراسیون جزء به جزء منزل و محل کار خود را به طراحان و دکوراتورهای آتیس سازه بسپارید.