طراحی دکوراسیون آشپزخانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه از جمله فضاهای بسیار کلیدی است که در طول روز افراد خانواده و به خصوص کدبانوی منزل در این محل وقت زیادی را می گذراند. 

پس بهتر است نسبت به این فضا را دلپذیر نمایید و به گونه ای طراحی را انجام دهید که اثر منفی بر روی فضا و افراد نگذارد. 

البته با مشاوره گرفتن و استفاده از خدمات بسیار کاربردی از گروه آتیس سازه می توانید بهترین دکوراسیون و طراحی را برای قسمت مهم منزل، مجتمع مسکونی و تجاری ایجاد کنید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

نمونه طراحی دکوراسیون آشپزخانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه های امروزی

آشپزخانه های امروزی برعکس آشپزخانه های قدیمی در معرض دید هستند و بنابراین طراحی دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است. به عقیده برخی افراد آشپزخانه چشم و چراغ یک خانه است و از آنجا که کدبانوی منزل ساعتها در این فضا مشغول به کار است باید از طراحی خاص و ویژه ای برخوردار باشد. طراحی دکوراسیون آشپزخانه تنها به زیبایی آن خلاصه نمی شود و باید برای خانم خانه کاربردی و راحت نیز باشد.

دسترسی به کلیه وسایل و لوازم آشپزخانه آسان باشد و اجاق گاز، یخچال و سینک ظرفشویی در مکان های مناسبی از آشپزخانه طراحی شده باشند. یکی از اصلی ترین بخش ها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و اجرای کابینت هاست چرا که در بدو نگاه به فضای آشپزخانه طراحی ، رنگ و جنس کابینت ها به چشم می خورد.

طراحی کابینت ها باید اصولی و هوشمندانه صورت گیرد تا کاربرد لازم را داشته باشند. فضاهای داخلی باید جادار باشند تا کلیه ظروف را بتوان در آنها جای داد. متریال مصرفی باید از نوع مقاوم و ضد رطوبت باشد تا در اثر تمیز کردن مکرر خراش و خدشه ای نبیند.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید به متریال دیوارها و کف نیز دقت زیادی کرد. جنس سرامیک و کاشی که برای این فضا به کار می رود باید از نوع مرغوب انتخاب شود تا در اثر رطوبت و بخارات روغن که در آشپزخانه به وفور وجود دارد جان سالم به در ببرد. از طرف دیگر نورپردازی آشپزخانه باید به درستی صورت گیرد تا همه فضاها دارای روشنایی لازم باشند.

در آشپزخانه های قدیمی تنها به یک لوستر کوچک در وسط سقف آشپزخانه بسنده می کردند که این موجب می شد در زمانی که فرد در حال کار کردن بود سایه فرد روی میز کانتر و کابینت می افتاد و این خوشایند نبود. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه امروزی نورهای موضعی در زیر کابینت ها تعبیه می شود تا فضای کار برای خانم خانه روشن و مملو از نور باشد. استفاده از رنگ های روشن نظیر سفید ، بژ و کرم در فضای آشپزخانه به شدت توصیه می شود چرا که فضا را بزرگتر و روشن تر نشان می دهد.

اگر در حال بازسازی منزل خود هستید و برای فضاهای مختلف دستتان باز است با تعویض پنجره آشپزخانه و جاگذاری پنجره بزرگتر فضای دلبازتری را به آشپزخانه خود هدیه کنید. این یک مزیت بزرگ برای آشپزخانه است چرا که در هنگام پخت و پز و پس از آن می توان با باز کردن پنجره ها ، بخارات و بوی حاصل از طبخ غذا را به بیرون هدایت کرد.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

گروه مهندسی آتیس سازه

شما با سپردن بازسازی ، طراحی دکوراسیون داخلی و یا ساخت ویلای خود به گروه مهندسی آتیس سازه لذت زندگی رویایی را در خانه رویایی خود تجربه خواهید کرد . برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه کارها به سایت گروه فنی مهندسی آتیس سازه مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.