امروزه بازسازی منزل بیشتر از قبل اجرا می شود و علت آن نیز هزینه های بسیار زیاد ساخت و ساز و نیز خرید آپارتمان می باشد که مردم ترجیح می دهند خانه های خود را بازسازی کنند.

بسیاری از افراد معتقدند که بازسازی منزل هزینه اضافی و بیهوده است و ساخت بهتر است در صورتی که اگر شما هزینه بازسازی منزل را مقایسه کنید متوجه می شوید که بازسازی منزل بسیار به صرفه است. بازسازی منزل فقط به دلیل بافت فرسوده ان اجرا نمی شود بلکه بسیاری از افراد به دلیل ایجاد تنوع و نیز تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود تصمیم به بازسازی منزل خود میگیرند .

گروه مهندسی آتیس سازه با داشتن تیم متخصص و حرفه ای و با رزومه چندین سال سایقه موفق و درخشان آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.

بازسازی - بازسازی خانه قدیمی- شرکت آتیس سازه

مراحل بازسازی منزل

انتخاب نوع بازسازی

انتخاب پیمانکار متعهد و معتبر

مشخص کردن بودجه و برآورد هزینه

طراحی

مجوز ، تخریب

اجرای مراحل بعدی بازسازی

انتخاب نوع بازسازی

بازسازی منزل نیز انواع مختلف دارد و هرکدام نیز مراحل و اجرای آن متفاوت است .

بازسازی منزل می تواند فقط بازسازی ظاهری باشد یعنی فقط با تعویض کابینت آشپزخانه و یا کاشی و سرامیک به  اتمام برسد

در بخش دیگر بازسازی عمیق و زیر ساختی است که علاوه بر بازسازی ظاهری نیاز به بازسازی زیر ساختی نیز دارد .

در بازسازی زیر ساختی عایق کاری و لوله کشی و برق کشی ساختمان نیز بازدید و نوسازی می شود.

انتخاب پیمانکار متعهد و معتبر

اگر شدت و هزینه پروژه بالا باشد باید وسواس زیادی در انتخاب پیمانکار خود داشته باشید .

از طریق سرچ در گوگل میتوانید پیمانکار های برتر را پیدا کنید .

یکی از دلایل انتخاب پیمانکار خوب به موقع تحویل دادن کار و نیز با کیفیت بودن و اجرای دقیق و با برنامه ریزی کار است.

بازسازی - بازسازی منزل - شرکت آتیس سازه
بازسازی - شرکت آتیس سازه

مشخص کردن بودجه و برآورد هزینه

یکی از بخش هایی که بسیار برای کافرما اهمیت دارد بخش برآورد هزینه بازسازی منزل است .

پس از بازدید کارشناسان گروه مهندسی آتیس سازه و بررسی متراژ ونوع بازسازی و نیز نوع متریال مصرفی و همچنین سبک دکوراسیون

هزینه ای به شما اعلام می شود که هزینه تقریبی است و دلیل آن تغییرات لحظه ای قیمت متریال و غیره می باشد به همین دلیل امکان قیمت دقیق نیست.

طراحی

پس از اینکه به صورت واضح و دقیق مشخص شده که چه ایده هایی برای بازسازی منزل خود داریم می رسیم به بخش طراحی که از اهمیت بالایی برخوردار است و در این بخش کارفرما باید طبق سلیقه و نیز ایده های خود را با طراح در میان بگذارد و بتواند تمام خواسته های خود را به طراح منتقل کند تا طراح بتواند بهترین طراحی و طبق ایده و سلیقه کارفرما را اجرا کند.

در اجرای طراحی نیز به شما طرح دو بعدی ارائه می شود که در آن میتوانید کلیه خانه راببینید و بهتر است که در این مرحله تغییراتی اگر لازم بود را اعمال کنید .

قدم بعدی نیز ارائه طرح سه بعدی است که بسیار بهتر و دقیق تر از طرح دو بعدی کارفرما میتواند تغییرات اعمال شده را در آن ببیند و در طرح سه بعدی سبک دکوراسیون و نیز نوع متریال مصرفی نیز در آن مشخص است .

مجوز

در این بخش نیز که باید آن را جدی بگیریم گرفتن مجوز های لازم است که در صورت نگرفتن شهرداری مانع از اجرای بازسازی می شود.
البته بعضی از عملیات بازسازی نیاز به گرفتن دارد که در ادامه به آن میپردازیم
• جابه جا کردن راه پله
• تغییر کاربری بخش های مختلف منزل
• حذف دیوار و ستون های باربر
• جابه جا کردن دیوار پارکینگ طوری که باعث از بین رفتن فضای پارکینگ شود

تخریب

یکی ار بخش های دیگر بازسازی منزل تخریب می باشد که باید اصولی و با رعایت نمات ایمنی اجرا شود و همچنین باید زیر نظر مهندس اجرا شود.

چون که تخریب باعث کاهش استحکام خانه می شود باید با دقت و تخصصی انجام داد در غیر این صورت خسارات شدیدی وارد می شود.

قبل از شروع تخریب باید لوله های گاز و آب و نیز برق قطع شود.

اجرای بازسازی

در اجرای بازسازی منزل دو بخش خانه بسیار اهمیت دارد که این دو بخش آشپزخانه و سرویس بهداشتی و حمام می باشد که به دلیل داشتن زیر ساخت اهمیت آن ها بیشتر از بقیه بخش های خانه می باشد .

عایق کاری کف آشپزخانه و نیز کف و دیوار در سرویس بهداشتی و حمام باید بازدید و نوسازی شود . همچنین لوله کشی های این دو بخش نیز باید نوسازی شود و در ادامه نیز شیرالات نیز باید نوسازی شود.

پس از انجام این دو بخش بازسازی ظاهری این دو بخش صورت میگیرد که در بازسازی اشپزخانه با تعویض کابینت ها ونیز کف آن و استفاده از کفپوش و یا پارکت و سرامیک به زیبایی هرچه بیشتر آن کمک میکند.

برای زیبایی حمام نیز با استفاده از کابین شیشه ای باعث زیبایی هرچه بیشتر این قسمت می شود. استفاده از گیاهان در این بخش نیز طراوت و زیبایی آن را بیشتر میکند .

در بخش سرویس بهداشتی نیز آینه و روشویی لوکس میتواند زیبایی این بخش را بیشتر کند .

بازسازی اتاق خواب به دلیل اینکه محل استراحت و آرامش افراد است باید اصولی طراحی ودیزاین شود چرا که فرد باید در اتاق خود احساس راحتی و دنج بودن داشته باشد چون هر فردی بیشتر زمان خود در خانه را در اتاق سپری میکند بنابراین باید اصولی و با دقت اجرا شود.

در اتاق خواب معمولا کمد دیواری بسیار اهمیت دارد . نورپردازی و نیز استفاده از رنگ ها و نیز انتخاب سرویس خواب بسیار در زریبایی اتاق خواب کمک میکند.

توجه داشته باشید که معمولا اگر فضای مناسب در اتاق خواب موجود بود میتوان حمامو سرویس بهداشتی مجزا در اتاق خواب استفاده کرد که به آن اتاق خواب مستر میگویند.

بازسازی - آتیس سازه